Hergebruik van klinkers geeft de buurt een nostalgisch tintje
In de Wielewaal hebben we oog voor het milieu. De klinkers die tijdens de sloopfases vrijkomen, worden namelijk hergebruikt! Dat zorgt voor een mooie verbinding tussen heden en verleden. De naam klinker slaat op straatstenen, die als men ertegenaan tikt "helder klinken".
Klinkers uit het verleden krijgen een nieuw leven
Veel materiaal dat vrijkomt bij sloopwerkzaamheden kan opnieuw gebruikt worden. Of het wordt verwerkt tot een ander product. De klinkers, die vroeger in de straten lagen, worden gebruikt in de voortuin van de nieuwe huizen. Op deze manier krijgen de klinkers uit het verleden een nieuw leven. Zo zorgen ze mede voor het unieke karakter van de Wielewaal.
Meer hergebruik, goed voor het milieu
Door de klinkers te hergebruiken, wordt er bespaard op grondstoffen en energie. Bovendien wordt er minder puin gestort, wat de afvalberg verkleint.
We hopen natuurlijk dat deze hergebruikactie een aanstekelijk effect heeft. Ga ook aan de slag met oude materialen!